V obsežnem članku, naslovljenem Catherine the Great (Katarina Velika), objavljenem v britanski modni reviji, je avtorica Anna Pasternak Kate med drugim opisala kot hladno in preračunljivo, ki se na zunaj predstavlja kot mila, nežna in popolna mati: "Na zunaj mehka, nežna, ki v notranjosti skriva jeklene živce." Primerjala jo je s kraljico materjo, ki je slovela kot neizprosna, odločna, močna ženska, javnosti pa se je predstavljala kot "penast bombonček".
Da bi dosegla svoj cilj ‒ sesti na britanski prestol ‒ je bila namreč zadnjih 10 let pripravljena storiti skoraj vse: sprejeti (pre)številne zadolžitve, obenem roditi in vzgajati tri otroke, se soočati s težavami monarhije, kot sta (bili?) aferi princ Andrew in megxit, in gladiti njeno javno podobo.
Po drugi strani pa, kot je zapisala Pasternakova, nihče ne ve čisto natančno, kaj naj si o Kate misli, saj ji ni mogoče očitati nobene večje napake, nikoli ne naredi ničesar, kar bi lahko javnost zmotilo, vedno se smehlja. Ko razlaga, kako težko je usklajevati materinstvo in obveznosti članice ožje kraljeve družine, se lahko z njo poistovetijo mnoge mlade mame, piše avtorica in navaja besede mame enega izmed učencev v šoli Thomas’s Battersea, ki je občudujoče ugotavljala, da je Kate res aktivno vpletena v vzgojo svojih otrok,saj jih sama pripelje v šolo, nato pa gre v bližnjo kavarno in v vrsti počaka na kavo -‒ "kot da bi bila ena od nas".
"V tem smislu je težko natančno ugotoviti, kakšna je vojvodinja Cambriška v resnici, saj prikazuje zgolj en svoj obraz ‒ in ta je popolnoma medel. Podobno opažajo številni moji sogovorniki ‒ tako iz visoke družbe kot poznavalci kraljeve družine. 'Preprosto ne vem, kdo je v resnici,' pravijo," je zapisala in dodala: "Neki mlajši član kraljeve družine je dejal: 'Zadnja leta sem preživel veliko časa v njeni družbi, a je ne poznam, popolnoma nedostopna je. Nič pri njej ni takšnega, kar bi ti bilo lahko všeč ali česar ne bi maral.'"
Isti sogovornik Pasternakove ob tem ugotavlja, da je jasno zgolj to, da ima Kate močan, skoraj brezobziren ohranitveni nagon, "zaradi česar je popolna za hišo Windsor": "Ponižno in sklonjene glave čaka na največjo nagrado: mesto kraljice."
A medtem ko je Pasternakova za Kate kljub oznakam "lažno prijazna" in "umetno neizrazita" še našla nekaj lepih besed, je bila precej manj prijazna do njene mame Carole Middleton, ki jo je opisala kot spletkarsko, povzpetniško in snobovsko (primerjala jo je s "Fino gospo" Hyacinth Bucket), obenem pa odločno matriarhinjo, ki je pripravljena storiti kar koli, da bo njena hči nekoč sedla na britanski prestol. V življenjski projekt je po navedbah avtorice vključila tudi vse druge člane družine ‒ Pippa mora tako svojo sestro v javnosti naslavljati z "vojvodinjo Catherine".
V članku Pasternakova poleg tega ugotavlja, da številne obveznosti (ki jih je po megxitu še več) na Kate že puščajo sledi, saj da je preutrujena, preobremenjena, presuha in "v tem smislu spominja na Diano". Med drugim je avtorica namignila, da se William in Kate po "nasvete" obračata k jasnovidcem, ki naj bi jim(a) pomagali komunicirali z njegovo pokojno mamo ‒ pri čemer je eden od njih Williama opisal kot "odprtega in prijaznega", Kate pa "precej bolj zadržano".
Članek nato zaključi z ugotovitvijo, da ne bi bilo pametno "podcenjevati Kraljice Catherine".
Vse to je zakonca Cambridge tako zelo zmotilo, da sta vpregla svoje odvetnike ‒ kar v primerjavi z Williamovim bratom Harryjem in njegovo ženo Meghan storita zelo redko. Od revije sta zahtevala, da članek umakne s svoje spletne strani, saj da je "poln neresnic, zavajanj in napačnih interpretacij" in nima nobene teže.
Odgovorni urednik Tatlerja Richard Dennen je zgolj dejal, da stoji za člankom.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje