Protesta pred umetnostno galerijo, kamor je bil princ namenjen, se je udeležilo okoli 700 ljudi, po večini Maorov, nekateri med njimi so imeli pri sebi megafone, po katerih so visokega gosta ozmerjali s parazitom.
Neka ženska je ob njegovem mimohodu slekla majico in princu pokazala prsi v znak nestrinjanja z britanskim koloniziranjem v preteklosti. Drugi so mahali s plakati, na katerih je pisalo Smrt monarhiji.
Britanska kraljeva družina tudi v preteklosti ni bila toplo sprejeta v tej oddaljeni deželi, kjer so nekdaj živeli Maori, danes pa jih je le še 15 odstotkov.
Leta 1983 so maorski aktivisti med sprehodom princu Charlesu in princesi Diani kazali zadnjice, leta 1986 so kraljico Elizabeto zadeli z jajcem, leta 1990 pa so vanjo vrgli mokro majico. Obakrat se je kraljica udeležila pogajanja s plemenom Vaitangi, ki so zahtevali več pravic.
Vlada je Maorom v zadnjih dveh desetletjih odplačala več milijonskih odškodnin, ker so jim ob preseljevanju Angležev nezakonito odvzeli zemljo. V četrtek bo Charles svojo pot nadaljeval na otok Fidži.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje