Eric in Donald mlajši sta v soboto svečano odprla nov golf klub, ki nosi družinsko ime Trump. Kmalu bodo tam sledile še otvoritve drugih objektov, Trumpov hotel pa bodo odprli tudi v kanadskem Vancouvru.
Trump je ob prisegi za predsednika ZDA družinske posle prenesel na sinova, Trumpova organizacija pa se je ob tem odpovedala sklepanju vseh novih poslov v tujini.
Igrišče za golf v Dubaju sodi v "stari" posel, ki se je šele zdaj dokončal, Trumpovi kritiki v ZDA pa kljub temu vztrajajo, da so takšni posli v nasprotju z etičnimi zahtevami, ki državnim uradnikom oziroma posebej predsedniku prepovedujejo sprejemanje daril od tujcev.
Poleg tega je vse skupaj še dodatno problematično, ker po ameriški zakonodaji vse najožje člane predsednika na potovanjih spremlja tajna služba, ki jo plačujejo davkoplačevalci. Ti so tako "plačali" tudi zadnji dubajski izlet Donalda mlajšega in Erica potem, ko je Eric januarja obiskal Urugvaj, kjer je preverjal, kako poteka gradnja tamkajšnjega Trump Towerja. Stroški varovanja Trumpovega sina so takrat znašali 100.000 dolarjev.
Ponuja za dve milijardi poslov
V Trumpovem dubajskem projektu sodeluje milijarder iz Združenih arabskih emiratov Husain Sajvani, ki je obogatel z oskrbovanjem ameriških vojakov med prvo zalivsko vojno leta 1991. Njegovo podjetje DAMAC sodeluje tudi pri gradnji "Trumpovih" vil v bližini igrišča za golf, ki stanejo od 1,3 do 4 milijone dolarjev.
DAMAC je Trumpovi organizaciji po volilni zmagi Trumpa ponudil posle v vrednosti dveh milijard dolarjev, zaradi odločitve o odstopu organizacije od novih poslov v tujini pa za zdaj pa še ni jasno, kako bo s tem.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje