Dopis so poslali splošnim bolnišnicam Jesenice, Slovenj Gradec, Celje in Izola ter Univerzitetnemu kliničnemu centru (UKC) Ljubljana. Gre namreč za pet bolnišničnih heliportov, ki po navedbah ministrstva v Sloveniji ustrezajo veljavni zakonodaji.
Dopis so z ministrstva poslali 20. januarja, torej zatem, ko so mediji 10. januarja prvič poročali o nedelovanju heliporta UKC-ja Ljubljana. 22. januarja so nato iz UKC-ja sporočili, da heliport spet deluje nemoteno.
V dopisu, ki ga je STA pridobil po zakonu o dostopu do informacij javnega značaja, so na ministrstvu bolnišnice in ljubljanski UKC prosili, da jih v primeru zaprtja heliporta o tem nemudoma obvestijo. V obvestilu pa morajo ustanove navesti vzroke zaprtja heliporta, vključno z opisom okoliščin in morebitnimi tehničnimi ali operativnimi težavami.
Navesti morajo tudi seznam nujnih ukrepov, potrebnih za ponovno vzpostavitev delovanja heliporta in predviden časovni okvir za izvedbo teh ukrepov, seznam drugih obveščenih služb, lokacije nadomestnih pristajališč in predvideni datum ponovnega odprtja heliporta.
"Prav tako vas prosimo, da nas sproti obveščate o napredku pri izvedbi potrebnih ukrepov in spremembah predvidenih rokov," so bolnišnice in UKC pozvali na ministrstvu.
Heliport UKC Ljubljana je bil od 21. oktobra zaprt zaradi okvare protipožarnega sistema. Ker da delovanje pristojnih služb kljub izjemni angažiranosti za takojšnjo odpravo napak ni bilo dovolj učinkovito, je vodstvo UKC-ja zamenjalo vodjo službe za varnost in zdravje pri delu. Za dodatno preverjanje celotnega sistema požarne varnosti je vodstvo podalo zahtevo za zunanjo recenzijo vzdrževanja in upravljanja požarnih sistemov heliporta.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje