Vzajemna s tožbo poskuša doseči umik vladne uredbe o najvišji dovoljeni ceni premije dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja. Foto: BoBo
Vzajemna s tožbo poskuša doseči umik vladne uredbe o najvišji dovoljeni ceni premije dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja. Foto: BoBo

Zaveza koalicije in vlade je delati za javno dobro, torej za interes naših državljank in državljanov. Ključni cilj celovite prenove našega zdravstvenega sistema je transparentno, široko dostopno javno zdravstvo, ob tem poudarjajo na ministrstvu.

"Ker smo želeli preprečiti stiske državljanov in jih zaščititi pred neupravičenimi podražitvami, je vlada zamrznila premijo dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja, celovito ureditev financiranja socialno pravičnega zdravstva pa bo zagotovila do konca prihodnjega leta, zato tudi že poteka celovita prenova zdravstvenega sistema," so spomnili v vladi.

Sorodna novica V Vzajemni bi premijo dopolnilnega zavarovanja dvignili, zato bodo od države terjali odškodnino

Vzajemna je prejšnji petek na upravno sodišče vložila tožbo s predlogom za odpravo vladne uredbe o določitvi najvišje cene premije dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja. Za tak korak so se po besedah pomočnika uprave in strokovnjaka za pravne zadeve pri Vzajemni Roka Jemca odločili, ker je uredba po njihovem mnenju nezakonita.

Kot je dejal, uredba ni skladna s pravom EU-ja, natančneje z določbami direktive plačilne sposobnosti II, saj z uredbo določena najvišja dovoljena višina mesečne premije dopolnilnega zavarovanja ne zadošča za pokrivanje pričakovanih prihodnjih obveznosti Vzajemne do zavarovancev in izvajalcev zdravstvenih storitev.