Pritožbena obravnava se je začela 26. oktobra lani, pred sodni senat pod predsedstvom Branka Reismana pa je stopilo 6 prič, med drugim tudi Bojan Žalik, Darko Šinko in Ladislav Olah. Vsi trije so bili v zadevi Makoter že pravnomočno obsojeni. Vrhovni državni tožilec je za Makoterjevo ponovno zahteval najvišjo kazen, obramba pa oprostitev.
Makoterjeva je bila na 1. stopnji spoznana za krivo napeljevanja k umoru moža Janka Makoterja, svaka Jožeta Makoterja in k bombnemu napadu na ljutomersko policijsko postajo.
Zapleti med sojenjem
Pred tričlanski sodni senat je 6. aprila stopil Bojan Žalik, ki je bil v zadevi Makoter že pravnomočno obsojen, in sicer na 30 let zapora zaradi umora Janka Makoterja in poskusa umora Jožeta Makoterja.
Žalik je trdil, da obtožene Makoterjeve nikoli ni poznal in tudi ni bil v njeni hiši ali se z njo pogovarjal po telefonu. Na prvostopenjskem sojenju je napovedal, da bo, ko bo njegova sodba pravnomočna, povedal vse, kar ve o zadevi Makoter, pred tremi meseci pa je napovedal, da bo več povedal šele, ko bo izrabil vsa izredna pravna sredstva.
Ob tem je dejal, da med umorom moža obtožene, Janka Makoterja, v letu 1999, bombnim napadom na policijsko postajo Ljutomer in raketiranjem hiše svaka obtožene, Jožeta Makoterja, v letu 2000 ni nobene povezave in da naj bi se to zgodilo zaradi vpletenosti Jožeta Makoterja v nezakonite prehode prek državne meje. Dodal je še, da je sam žrtev velike sodne zmote. O umoru Janka Makoterja pa je dejal le, da je z njim povezana žena Jožeta Makoterja Nevenka Makoter.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje