Zgodba sega v leto 2008, ko je Matoz v delovnopravnem sporu zastopal Mestno občino Koper, ki je zaradi domnevne razžalitve župana Borisa Popoviča odpustila uslužbenko Mirijano Čakardič. Komisija za preprečevanje korupcije je ugotovila, da je Matoz v postopku odpovedi delovnega razmerja Čakardičevi dal napačen pravni pouk, zaradi česar je ta sprva izgubila tožbo na delovnem sodišču. Ravnanje Matoza je komisija označila za kršitev odvetniškega kodeksa, v načelnem mnenju pa zapisala še, da je ravnal koruptivno, saj je na podlagi spornih potez svoji stranki - občini Koper - pridobil korist.
Ker naj bi mu ugotovitve KPK-ja povzročile škodo, je Matoz zoper komisijo vložil tožbo na Upravnem sodišču v Novi Gorici. Zahteval je, da sodišče mnenje komisije najprej odpravi, nato pa še doseže, da komisija mnenje umakne s svoje spletne strani. Toda tričlanski senat upravnega sodišča Matozu ni ugodil. Menil je, da upravno sodišče za tovrstne tožbe ni pristojno, tožbo zavrglo, Matoza pa napotilo na civilno pravdanje. Matoz je sodišču vrnil udarec; tožil je državo in trojico sodnikov. Od njih zahteva 50.000 evrov odškodnine. A je že današnja prva obravnava na koprskem sodišču pokazala, da bo sodnica vsaj Matozovo tožbo zoper sodnike skoraj zagotovo ovrgla, saj sodniki ne po ustavi ne po določilih zakona o obligacijskem pravu za svoje odločitve ne morejo biti odškodninsko odgovorni.
Evgenija Carl, TV Slovenija
Več si lahko ogledate v prispevku, objavljenem v TV Dnevniku
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje