Tako so policisti v noči na nedeljo obravnavali 35 prometnih nesreč, v katerih se je osem udeležencev lažje poškodovalo. V 30 nesrečah je nastala materialna škoda, 38 voznikov pa so pridržali zaradi vožnje pod vplivom alkohola.
Glavni cilj projekta Evropska noč brez prometnih nesreč je bil namreč opozoriti prav na problematiko alkohola v prometu, še zlasti med mladimi. Tako so mlade o pomenu odgovornega ravnanja v prometu opozarjali prostovoljci, pa tudi v gostinskih lokalih so mlade spodbujali, naj ne pijejo alkohola. Ponekod so jih ob odhodu iz lokala povabili k preizkusu alkoholiziranosti, osebe, ki so držale obljubo in ostale trezne, pa so prejele nagrado.
Nadzor nad psihofizičnim stanjem voznikov je poostrila tudi policija.
Nekaj podatkov iz statistike:
- vsak četrti umrli voznik osebnega avtomobila je iz starostne skupine od 18 do 24 let;
- vozniki osebnih avtomobilov iz te starostne skupine povzročijo skoraj petino vseh prometnih nesreč; -
- mladi med 18. in 24. letom med alkoholiziranimi povzročitelji prometnih nesreč predstavljajo 19-odstotni delež.
Številni mladi vozniki so udeleženi v prometnih nesrečah, ki se zgodijo ponoči. Pogosto sedejo za volan utrujeni, po odhodu iz diskoteke, pod vplivom alkohola ali mamil, svoje pa v tem času prispeva tudi slaba vidljivost.
Moški krivi za tri četrtine prometnih nesreč
V Sloveniji se je letos zgodilo 15.222 prometnih nesreč, v katerih je umrlo 140 ljudi, 789 jih je dobilo hude poškodbe, 8.246 pa je bilo lažje poškodovanih. Največ povzročiteljev prometnih nesreč je starih od 24 do 34 let, kar tri četrtine jih povzročijo moški. Alkoholizirani vozniki predstavljajo 12,5 odstotka vseh povzročiteljev.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje