Proti Radonjiću, znanemu iz sojenja Milku Noviču za umor direktorja kemijskega inštituta Janka Jamnika, je kazenski postopek stekel zaradi njegovih trditev o pritiskih v zvezi z omenjenim odmevnim sojenjem.
V obrazložitvi oprostilne sodbe Noviču je Radonjić takrat navedel, da naj bi med sojenjem k njemu hodila "določena sodnica" in ga nadlegovala z vprašanji, ali bo oprostil Noviča. Pozneje je očitke še stopnjeval in dejal, da naj bi ga nadlegovala sodnica Andreja Sedej Grčar v dogovoru s tožilko Blanko Žgajnar, ki je kazensko preganjala Noviča.
Po poročanju časnika Dnevnik naj bi se njegovi očitki pozneje izkazali za neresnične. Njegove obtožbe je odločno zanikala tudi sodnica, do katere naj bi Radonjić že dlje časa gojil zamero, ker se je pred več leti na njeno pobudo znašel v disciplinskem postopku zaradi žaljivega obnašanja do ljubljanske tožilke. Obtožnico je vložilo Okrožno državno tožilstvo v Celju.
Radonjić, ki je danes samostojni podjetnik, želi, da mu sodi sodni senat. Na sodišču je še napovedal, da na glavni obravnavi ne bo podal zagovora, dokler tožilstvo ne obrazloži svojih dokaznih predlogov, saj da v nasprotnem ne more oblikovati obrambe. Kot je dejal, obtožnica ne vsebuje potrebnih vsebin, zato je predlagal, da se zavrže.
Po mnenju njegovega zagovornika Francija Matoza pa je sodni postopek povsem nepotreben. Na novinarsko vprašanje, ali pričakuje zavrnitev obtožnice, je odgovoril, da sodni senat najbrž ne bo imel poguma za takšno dejanje. Predlagal je, da na glavni obravnavi zaslišijo ljubljansko okrožno sodnico Ano Testen in zapisničarko na ljubljanskem okrožnemu sodišču Brigito Dopona.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje