Šrot in Sečnikova sta verjela cenitvam kina, zato nista kriva, je odločila sodnica Božena Tamše. Foto: MMC RTV SLO
Šrot in Sečnikova sta verjela cenitvam kina, zato nista kriva, je odločila sodnica Božena Tamše. Foto: MMC RTV SLO

Tožilec je celjskemu županu in predsedniku SLS-a Šrotu ter nekdanji direktorici Zavoda za planiranje in gradnjo Celje Moniki Sečnik očital malomarno in nevestno ravnanje ob prodaji kina, sodnica Božena Tamše, ki je vodila obravnavo, pa je pojasnila, da Šrotu in Sečnikovi ni mogoče očitati omenjenih kaznivih dejanj, ker sta verjela v naročene ocenitve kina in ker ni bilo razloga, da tem cenitvam ne bi verjela.

Kot je že znano, so Nepremičnine Celje, ki so v 100-odstotni lasti celjske občine, kino Dom za 83.458 evrov prodale podjetju Eurocomp, to pa je kino prodalo nazaj občini za 262.894 evrov, s čimer naj bi bila celjska občina oškodovana za 179.435 evrov.

Cenilci so uporabljali različne metode
Med sodno obravnavo je bilo ugotovljeno, da so sodni cenilci, ki so ocenili vrednost objekta, v katerem je domovalo kino Dom, uporabljali različne metode. Cenilec Jože Založnik je povedal, da je stavbo ovrednotil na podlagi administrativne metode PEM na 283.758 evrov. Po njegovih besedah se je leta 2003 s to metodo določala prometna vrednost nepremičnine in so pogosto nastopila razhajanja med prometno in tržno vrednostjo.

Šrot je po izreku oprostilne razsodbe povedal, da je zelo zadovoljen in da je pričakoval tak razplet. Kljub temu pa meni, da je bil njegov ugled okrnjen in tega mu nihče ne more povrniti. Z razsodbo je zadovoljna tudi Sečnikova, tožilec pa je že napovedal pritožbo.

T. K.