Sodišče je julija lani Nataši Faganeli prisodilo tri leta zapora, 35.000 evrov denarne kazni in odvzem protipravno pridobljene koristi v vrednosti 89.000 evrov, podjetju Advanta pa naložilo denarno kazen v višini 50.000 evrov, je poročal časopis Večer.
Na sodbo so se pritožili obtožena Nataša Faganeli in njen zagovornik Jernej Radež ter podjetje Advanta. Radež je v predstavitvi pritožbe med drugim poudaril, da sodba krši bistvene odločbe zakona o kazenskem postopku. Meni, da se sodišče sklicuje na posamezne listine, ki jih na navedenih mestih v kazenskem spisu in njegovih prilogah ni. Radež je dejal, da zato sodba ni obrazložena, s tem pa je sodišče poseglo v pravico do poštenega sojenja.
Njegova pritožba se je nanašala tudi na izločitev postopka zoper nekdanjo komercialistko v Emporiu Medical, ki je bila pozneje prokuristka v podjetju Advanta, Jano Šturm in dejstvo, da bi se iz sojenja zaradi dvoma v njeno nepristranskost morala izločiti predsednica senata Dejana Fekonja, pa se ni. Dejal je tudi, da sodba ne ponudi dokaza, da naj bi Faganeli dejansko prejemala denarno nagrado.
Začetek dogajanja v aferi sega v december 2013, ko so kriminalisti opravili preiskave na skoraj 60 naslovih po vsej državi zaradi suma korupcije v zdravstvu. V središču zgodbe so se znašli podjetje Emporio Medical in skupina zdravnikov, ki so od podjetja prejemali nedovoljene nagrade, za protiuslugo pa še naprej naročali medicinski material pri določenem dobavitelju.
Veliko število obtoženih je sodišče razdelilo v več skupin, ki jim je sodilo posebej. Na prvostopenjskem sodišču je bilo do zdaj pri vseh odločeno, da so krivi, obsojeni so bili na zaporne in denarne kazni. V zadnji skupini je bila poleg obtoženih Nataše Faganeli in Advante sprva tudi Jana Šturm, a so nato postopek zoper njo zaradi njenega slabega zdravstvenega stanja izločili.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje