Gre za afero, ki je izbruhnila pred šestimi leti, končala pa naj bi se z doslej najmnožičnejšim sojenjem v državi, pišejo Primorske novice. Podpredsednik koprskega okrožnega sodišča Peter Baša je pred dnevi za časnik potrdil, da so s koprskega tožilstva na začetku decembra prejeli obtožbo zoper 65 ljudi in jo takoj začeli vročati vsem obtoženim. Ko bo obtožba pravnomočna, bo sodišče začelo razpisovati predobravnavne naroke za vseh 65 obtoženih. Predvidoma naj bi večina obtoženih izkoristila možnost, da se s tožilstvom dogovorijo za višino kazni v zameno za priznanje, tako da bi dejansko sodili le peščici, navaja časnik.
V obsežni kriminalistični preiskavi, ki so jo policisti začeli leta 2009, so pregledali vse spise, ki jih je v zadnjih štirih letih vodila omenjena nekdanja zaposlena na sežanski upravni enoti, ki je doma iz okolice Ilirske Bistrice. Po ugotovitvah policije 59 oseb vozniškega izpita ni nikoli opravilo, 20 osebam pa so vozniško dovoljenje izdali po preteku zdravniških spričeval. Šlo je za originalna vozniška dovoljenja, vnesena v baze podatkov. Obtožena naj bi neupravičeno vdirala v republiški informacijski sistem in vanj vnašala podatke z lažno vsebino. Imetniki naj bi se z obtoženo povezovali prek posrednikov, ki so svoje posredovanje po lastni presoji dodatno zaračunali.
Po informacijah časnika naj bi bila nekdanja referentka obtožena ponarejanja listin, jemanja podkupnine in vdora v informacijski sistem. Njena domnevna glavna pomočnika, oče in sin iz okolice Hrpelj, naj bi bila skupaj s še štirimi posredniki obtožena posredovanja pri dajanju podkupnin, 58 kupcev vozniških dovoljenj pa hranjenja ponarejene listine z namenom uporabe. Med njimi naj bi jih 24 tudi priznalo, da so za vozniška dovoljenja plačali, zato so te obtožili tudi podkupovanja, še pišejo Primorske novice.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje