Sodišče. Foto: Pixabay
Sodišče. Foto: Pixabay

Po mnenju sodišča ni dokazov, da je Miloševič kot član strokovne komisije, ki je odločala o nakupu, zlorabil položaj. Sodba še ni pravnomočna.

Tožilstvo je Miloševiču očitalo, da je družbi Angiomedic omogočil pridobitev javnega naročila za dobavo nevroradioloških materialov za Univerzitetni klinični center v Ljubljani (UKC). To naj bi storil s tem, da je kot član razpisne komisije, ki je leta 2012 odločala o nakupu omenjenih materialov, pripravil strokovna merila za omenjeno javno naročilo tako, da je favoriziral izdelke družbe Angiomedic, drugi ponudniki pa niso imeli priložnosti sodelovati pri javnem naročilu. Tožilstvo je za Miloševiča predlagalo šest mesecev pogojne zaporne kazni, z dvema letoma preskusne dobe, ker Miloševič še ni bil pravnomočno obsojen.

Sodnica Barbara Vehovar Meze ni sledila predlogu tožilstva in je izdala oprostilno sodbo. Po njenem mnenju namreč ni bilo dokazov, da bi Miloševič storil očitano mu kaznivo dejanje iz obtožnice.

Kot je poudarila, je sodišče v obsežnem dokaznem postopku zaslišalo več prič, vse pa so potrdile, da je bil Miloševič na svojem področju takšen vrhunski strokovnjak, da se nihče ni vmešaval v njegovo strokovno presojo glede izbire nevroradioloških materialov. Tudi sodni izvedenec s tega področja je potrdil, da je šlo pri nabavi omenjenih medicinskih pripomočkov za vrhunski material, je med drugim poudarila sodnica.

Sodba še ni pravnomočna, tožilstvo pa si je pridržalo pravico do pritožbe, za kar ima časa osem dni.