"Pridelava zdrave hrane je v Sloveniji glede na naravne danosti realna možnost, ki jo moramo izkoristiti. Nasprotujemo GSO in si prizadevamo za neoporečno hrano. GSO je treba odločno urediti na ravni EU, kjer bomo naše stališče odločno zagovarjal. Priložnosti za delovna mesta so predvsem v prehranski industriji. Slovenski potrošnik namreč vedno bolj zahteva zdravo doma pridelano hrano, je glede interesa potrošnikov po zdravi, ekološko pridelani hrani," je povedal podpredsednik SLS-a.
SLS v programu obljublja preporod slovenske lesnopredelovalne industrije in napoveduje ustanovitev 10 lesnopredelovalnih središč. "Les je naše naravno bogastvo, ki ga ne izkoriščamo. Država mora postaviti svoje jasne prioritete, verjamemo, da je les ena od njih. Želimo, da se les poseka in predela v Sloveniji in da na račun našega lesa ne služijo drugi. Naša naloga je, da postavimo dobre pogoje, da bodo lahko zasebniki razvili lesnopredelovalno industrijo," je poudaril.
Kar zadeva sodelovanje z drugimi strankami, se bo SLS po Tomšičevih besedah sestal z vsakim, ki išče rešitve za dobro Slovenije. "Kdor ne verjame v sodelovanje, ne more rešiti naše države, ki je v popolni krizi. Z nadaljevanjem delitev ne bo šlo," pravi Tomšič in dodaja, da ne nameravajo sodelovati s strankami, ki se o ključnih problemih ne želijo pogovarjati in so raje populistične. Drugi SLS-ov pogoj je podoben pogled na prihodnost. K sodelovanju so tako povabili vse stranke z Deklaracijo5 - k skupnemu iskanju odgovorov za Slovenijo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje