Mölzer je sicer neodvisni poslanec in član avstrijskih svobodnjakov, od komisije pa je želel pojasnila, ali je omenjeni zakon v skladu s pravnim redom Unije in ali lahko država s predpisi drugim jezikom omeji dostop do enotnega trga.
Komisija bo na podlagi analize odločb zakona odločala o morebitnih korakih. Odločila se bo tudi na podlagi dodatnih pojasnil Ljubljane. Če bo ugotovila spornost zakona, pa ne bo oklevala pri sprožitvi postopkov proti Sloveniji.
Celjski obrtni sejem dober primer
Kot enega od primerov je Mölzer navedel obrtni sejem v Celju, na katerem podjetja z avstrijske Koroške prav zaradi omenjenega zakona niso mogla sodelovati. Avstrijski evroposlanec bo za pojasnila zaprosil tudi novo komisijo.
Sam v slovenskem zakonu o javni rabi slovenščine sicer vidi smernice diskriminacije in nacionalizma. Po njegovem prepričanju pa bi moralo biti izogibanje temu tudi v interesu slovenskih podjetij.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje