Na srečanju v Berlinu sta poudarila, da je treba spoštovati mnenja vseh članic EU-ja, čeprav so Francozi in Nizozemci glasovali proti ratifikaciji.
Gerhard Schröder je ob tem poudaril, da je Nemčija za dogovor o skupni porabi Evropske unije za obdobje od 2007 do 2013 pripravljena omiliti svoje zahteve.
Začetek krize?
Kot je znano, bodo o prihodnji finančni perspektivi voditelji Evropske unije razpravljali 16. in 17. junija na vrhu v Bruslju. Številne članice, med njimi tudi predsedujoči povezavi - Luksemburg - so že posvarile, da utegne Evropska unija zapasti v hudo krizo, če voditelji na tem vrhu ne bodo dosegli dogovora o prihodnji finančni porabi.
Finance žrtev referenduma
Luksemburško predsedstvo je v četrtek predstavilo nov kompromisni predlog, po katerem bi poraba Unije znašala le še odstotek bruto narodnega prihodka, kar pomeni temeljito znižanje v primerjavi s predlogom Evropske komisije.
Ta je predvidevala, da bi sedemletni proračun znašal 1.000 milijard evrov oziroma 928 milijard evrov v dejanskih izplačilih.
Luksemburški predlog zdaj predvideva porabe za 875 milijard evrov, kar je precej bliže zahtevi šestih največjih plačnic v skupni proračun, med katerimi je tudi Nemčija.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje