Kot skupina bi imeli boljši dostop do financiranja in političnih položajev, zato naj bi nova skupina nastala že naslednji teden. Njihov vodja naj bi postal član francoske skrajne stranke Front National Bruno Gollnisch.
Kako potegniti najboljše iz najslabšega
Poslanci so čakali tako dolgo, ker jih ni bilo dovolj, t. j. 19 evroposlancev iz petih držav, kot trenutno določa poslovnik Evropskega parlamenta. Z vstopom Bolgarije in Romunije pa se je to spremenilo. Novinki sta namreč v EU prispevali prva enega in druga pet poslancev, ki bodo zastopali skrajno desnico. Poleg Front National, Velike Romunije in bolgarske Atake naj bi se novi skupini pridružili še avstrijski Svobodnjaki, Ducejeva vnukinja Alessandra Mussolini, Liga poljskih družin in belgijski Vlaams Belang. Stranke se še odločajo o imenu, v igri pa sta imeni Evropa domovin in Identiteta, suverenost, tradicija.
Njihova značilnost bodo "protipoložaji". Za pisano druščino strank so značilna protiromska in protisemitska stališča, najverjetneje bodo vsi nasprotovali vključitvi Turčije, stranke starejših članic pa so tudi nasprotovale prav zadnji širitvi, ki jim je, ironično, omogočila nastanek skupine. Prav tako ni pričakovati, da bodo podprli oživitev pogajanj o ustavni pogodbi.
Trenutno je v Evropskem parlamentu sedem političnih skupin. Največja je Skupina Evropske ljudske stranke (Krščanskih demokratov) in Evropskih demokratov (EPP-ED), sledi ji Skupina socialdemokratov (PES), tretja po velikosti je Skupina zavezništva liberalcev in demokratov za Evropo (ALDE), obstajajo pa še Skupina Zelenih/Evropske svobodne zveze, Konfederalna skupina Evropske združene levice - Zelene nordijske levice, Skupina neodvisnosti/demokracije in Skupina združenje za Evropo narodov. Vsaka skupina ima predsednika, predsedstvo in sekretariat.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje