Poznavalci vseeno dvomijo, da bo najnovejša ratifikacija v 101-članskem estonskem parlamentu pospešila proces sprejemanja tudi v drugih članicah EU-ja.
Nemci bi čakali na pravi trenutek
Ustavo so na lanskih referendumih že zavrnili Francozi in Nizozemci. Sicer pa se je v povezavi z evropsko ustavo oglasila tudi Angela Merkel, ki je na evropskem forumu v Berlinu dejala, da zdaj ni čas za bliskovite akcije in da je potrebno z ukrepanjem počakati na pravi trenutek.
Mogoče pa bo to ravno v času njihovega predsedovanja Uniji, saj so že naznanili, da bo to ena njihovih prednostnih nalog.
Za Evropo projektov in dosežkov
O ustavi sta se v bruseljski stavbi Evropskega parlamenta pogovarjala tudi predsednik Evropske komisije Jose Manuel Barroso in predsedujoči EU-ju, avstrijski kancler Wolfgang Schüssel. Zavzela sta se za Evropo projektov in dosežkov, kar naj bi bil najboljši način za povečanje zaupanja državljanov, s tem pa bi oživili tudi ustavno pogodbo.
Na junijskem vrhu Unije načrta za rešitev ustave ne bodo potrjevali, dogovorili se bodo le o projektih za prihodnja leta. Ključne odločitve o usodi pogodbe naj bi sprejeli šele leta 2008.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje