Zavezali pa so se, da posamezne članice z davčnimi ukrepi ne bodo skušale vplivati na cene nafte na evropskem trgu, je poročala TV Slovenija. Tako so kot nesprejemljivo označili namero Francije, ki želi prevoznikom, kmetom in gospodinjstvom zagotoviti olajšave.
Tudi o proračunskem primanjkljaju
Posebno pozornost so namenili proračunskim primanjkljajem držav članic, od katerih se jih večina otepa s proračunskimi primanjkljaji, ki so v posameznih primerih celo previsoki, to je višji od treh odstotkov bruto domačega proizvoda (BDP).
Slovenski finančni minister Dušan Mramor je povedal, da je slovenski primanjkljaj, ki znaša 2,1 odstotka BDP-ja, pod povprečjem članic EU-ja. Po njegovih besedah ima 14 držav večji proračunski deficit, deset pa manjšega. Ali je 2,1 odstotka BDP-ja dokončna številka za letos, pa si ni upal napovedati. Evropska komisija nam napoveduje, da bo deficit letos 2,3 odstotka BDP-ja, kar je sicer tudi možno, "a glede na stanje se mi zdi 2,1 odstotka bolj verjetno".
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje