Milan Zver je za MMC pojasnil, da je pojav globalne krize povečal vlogo in pomen evropskih institucij, zato so njegova pričakovanja velika, zlasti na finančnem, gospodarskem in kmetijskem področju. Ob tem po njegovem mnenju ne gre zanemariti zlasti šolstva. Tudi Jelko Kacin meni, da se bo moral Evropski parlament na začetku svojega mandata ukvarjati z odpravljanjem posledic gospodarske in finančne krize, saj je potrebna spodbuda gospodarskemu razvojnemu ciklu in ustvarjanju novih delovnih mest. Pomembna področja se mu zdijo tudi trajnostni razvoj, odgovorno ravnanje z okoljem in energetska vzdržnost. Če bo v tem mandatu sprejeta Lizbonska pogodba, pa bo dobil Evropski parlament še večji pomen.
Podobno meni tudi Lojze Peterle, ki je dejal, da je treba okrepiti socialno dimenzijo tržnega gospodarstva, prepričan pa je tudi, da bo v tem mandatu Evropski parlament sprejel veliko zakonodaje, ki bo olajšala življenje evropskim državljanom. Romana Jordan Cizelj pa je poudarila, da mora parlament v prihodnje nadaljevati oblikovanje skupne energetske politike, vesoljske politike in energetske politike. Lizbonska pogodba je po njenem mnenju le prvi korak do učinkovitejše Evropske unije, precej pa je mogoče narediti z ustrezno organizacijo dela v posameznih institucijah.
Ekipe poslancev še niso dokončno oblikovane
Zver ekipe sodelavcev še ni oblikoval, a bo imel v parlamentu dva asistenta in enega stažista, na tem položaju pa se bodo ljudje izmenjevali. Tudi v Sloveniji bo imel po enega asistenta in stažista. Tudi Kacin še nima ekipe v Bruslju, v Ljubljani pa bosta svoje delo nadaljevala dozdajšnja asistenta. Peterle bo obdržal enako ekipo kot doslej, bo pa omogočil stažiranje več mladim. Jordan Cizljeva bo v Domžalah ohranila asistenta, prav tako enega v Bruslju, pridružil pa se ji bo še eden, a ekipa tako še ne bo popolna, saj razmišlja še o zaposlitvi kakšnega strokovnega sodelavca.
Na vprašanje, ali se bodo slovenski poslanci sestajali na rednih srečanjih in usklajevali svoja prizadevanja, pomembna za Slovenijo, je Zver odgovoril, da zagotovo, pri tem pa ima lahko pomembno vlogo predstavništvo Slovenije v Bruslju, kjer so se že sestali in analizirali nekatere za Slovenijo pomembne zadeve. Dodal je, da odlično že zdaj sodeluje z evropskima strankarskima kolegoma Romano Jordan Cizelj in Lojzetom Peterletom. Kacin in Peterle sta pojasnila, da so se slovenski poslanci sestajali že v prejšnjem mandatu ter se usklajevali pri pomembnejših vprašanjih za Slovenijo, zato je Kacin prepričan, da bo tako tudi v tem mandatu. Tudi Jordan Cizljevi se zdi pomembno sodelovanje med slovenskimi poslanci v EP-ju, saj tako lahko usklajujejo teme, ki so strateško pomembne za Slovenijo.
Poslanci z domačimi volivci vzdržujejo stik
Zver je napovedal, da bo z domačimi volivci tesno v stiku, kar pomeni tako neposredni stik, kot prek interneta in facebooka, saj bi s svojim odnosom rad prispeval k boljšemu ugledu Evropskega parlamenta. Kacin je v Ljubljani vsaj en dan v tednu, ki ga izkoristi za srečanja z volivci v svoji poslanski pisarni, v stik z njim pa lahko stopite tudi prek elektronske pošte. Prav tako je in bo še organiziral poslanske večere, na katerih obravnavajo različne teme. Stik z domačimi volivci bo Peterle vzdrževal enako kot doslej, že zdaj so ga namreč lahko obiskali v pisarni v Ljubljani ali mu poslali elektronsko pošto, svoj profil pa ima tudi na facebooku. Jordan Cizljeva se vsak teden vrača v Slovenijo in te dneve izkoristi za različne sestanke. Odprto ima tudi poslansko pisarno v Domžalah, z volivci pa komunicira tudi prek elektronske pošte in facebooka.
Odgovorov Zorana Thalerja, Tanje Fajon in Iva Vajgla nismo prejeli.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje