Po priporočilih EK-ja naj bi države tudi zagotovile, da mladoletniki ne bodo mogli sodelovati v spletnih igrah na srečo, in sicer z uvedbo novega postopka registracije, v katerem bi morali posamezniki navesti "preverljive podatke o starosti in identiteti".
EK tudi priporoča določitev osnovnih zahtev glede informacij na spletiščih iger na srečo, tako da bodo potrošniki ustrezno poučeni in da bodo razumeli tveganja. Prav tako naj članice podpirajo družbeno odgovorno in pregledno oglaševanje ter izvajajo kampanje za ozaveščanje o igrah na srečo.
Hiter razvoj igralniškega trga
Trg spletnih iger na srečo se s hitrim napredkom spletnih tehnologij ter razvojem mobilnih in pametnih telefonov hitro razvija. V osemindvajseterici je po navedbah Bruslja skoraj sedem milijonov posameznikov, ki sodelujejo v spletnih igrah na srečo, kar predstavlja kar 45-odstotni delež svetovnega trga.
"Za večino Evropejcev so spletne igre na srečo rekreativna dejavnost, vendar pa med 0,1 in 0,8 odstotka odraslih trpi za motnjami, povezanimi z njimi," so zapisali v Bruslju.
Države članice so v priporočilu pozvali, naj v 18 mesecih komisijo obvestijo o sprejetih ukrepih, ki jih bodo ocenili 30 mesecev po objavi priporočila.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje