"Nikamor nisem skočil, še vedno sem v ALDE in LDS, tam bom tudi ostal. Žal Svet LDS ni mogel sklepčno odločiti o kandidaturi, časa je zmanjkovalo, zato sem vložil listo. Me pa LDS podpira in tega ne skriva," je o odločitvi, da na teh volitvah ne bo na čelu liste svoje domače stranke, ampak bo v vnovičen volilni boj odšel s svojo listo, povedal Jelko Kacin. Volilno kampanjo tako financira sam, saj mu LDS ne more pomagati, "donacij pa ni prav veliko." Predlagatelj liste je košarkarski strokovnjak Zmago Sagadin.
Kacin za predsednika Evropske komisije podpira Guya Verhofstaadta, ki je v imenu njihove politične skupine v evropskem parlamentu "ves čas zahteval od Evropske komisije in Sveta EU, torej šefov držav in vlad, veliko več solidarnosti pri ukrepih", ki jih države sprejemajo za preboj iz gospodarske krize. Kacin je tako prepričan, da je treba zaposliti več ljudi, saj bodo "samo novozaposleni plačevali prispevke, brez tega ne bomo mogli izplačevati pokojnin. Zato se moramo osredotočiti na mlade." V Sloveniji pa moramo po njegovem mnenju ponovno okrepiti srednji sloj, sicer bomo vsi tonili v revščino.
Za to bi bilo potrebnega več sodelovanja med politiki, kar je praksa v Evropskem parlamentu. "EU in kolegom iz drugih političnih skupin ne kažem jezika, jih ne napadam, pač pa z njimi sedim, sodelujem, povezujem in iščem kompromise in jim pomagam zagovarjati skupne predloge tudi v njihovih skupinah. Zato moje vsakoletno poročilo o napredku v Srbiji podpre od 540 do 560 poslancev. To je drugačen način dela kot pri nas doma. Tu poslanci napadajo, rušijo in blokirajo, mi pa problemov ne ustvarjamo, ampak jih rešujemo." Evropska unija po njegovem mnenju potrebuje več koordinacije, saj se trenutno vlade se med seboj blokirajo, ker ne razmišljajo o interesih skupnosti.
V spletni klepetalnici MMC-ja se je odzval tudi na izjavo, ko je svoje delo poslanca, ki ne ve, kje bo po koncu mandata, primerjal s prekarnim delom. To je razburilo predvsem mlade. "Izjava je bila vzeta iz konteksta, odzval sem se na trditev mladega kolega, ki je trdil, da je bila v Jugoslaviji v 50. letih polna zaposlenost, in to za nedoločen čas. Tisti časi so že zdavnaj za nami, sanjati centralno plansko gospodarstvo socialistične Jugoslavije je danes utopija. Seveda pa izjavo obžalujem, uporaba termina prekerec je bil več kot lapsus."
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje