Stopnja okuženosti piščančjih jat se med članicami EU-ja razlikuje. Na Švedskem raziskava ni odkrila okužb, na Madžarskem pa jih je največ, kar pri 68,2 odstotka jat. V Sloveniji je s salmonelo okuženih 1,6 odstotka jat, kar jo postavlja ob bok skandinavskih držav, ki ugotavljajo najnižje stopnje okuženosti.
Francija, ki ima med članicami EU-ja največ piščančjih farm, prav tako ugotavlja relativno nizko stopnjo okuženosti, ki se giblje pri 6,2 odstotka.
Na podlagi ugotovitev raziskave naj bi Evropska komisija postavila nove cilje za zmanjšanje okužb s salmonelo, s katero se je leta 2005 okužilo 176.400 ljudi. EFSA priporoča tudi ukrepanje proti okužbi na nacionalni ravni.
Okužbe s salmonelo so pri ljudeh, ki se ne zdravijo takoj z antibiotiki, lahko tudi smrtonosne, sicer pa imajo osebe, okužene s salmonelo, največkrat prebavne motnje, vročino in trebušne krče.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje