Dodal je, da bodo koristi zaradi gibanja prebivalstva večje od s tem povezanih problemov. Evropska komisija predvideva, da bo letno Vzhodno Evropo pripravljeno zapustiti okrog 350.000 ljudi. Vitorino je izpostavil, da se je število prosilcev za azil v Evropi v zadnjih desetih letih prepolovilo, lani pa je tudi le 15 odstotkov od skupaj 13 milijonov beguncev za cilj imelo EU.
Razvili bodo skupno stališče EU-ja do priseljevanja
V naslednjih letih bo, tako Vitorino, potrebno nadaljevati učinkovit nadzor meja, razviti moderne integracijske projekte znotraj Unije na lokalni ravni ter oblikovati skupno stališče držav članic do priseljevanja, čeprav je popolna harmonizacija nacionalnih politik dodeljevanja azila in priseljevanja nemogoča. Po Vitorinovem mnenju tudi ni nujna, potrebno bo le razviti minimalne enotne standarde.
Za begunce naj poskrbijo nevladne organizacije
EU si prizadeva zmanjšati vzroke migracij v samih državah, iz katerih se ljudje najbolj izseljujejo. Vitorino je posebej omenil sodelovanje s Severno Afriko, Balkanom, Ukrajino in Rusijo. V zvezi s sprejemanjem beguncev in prosilcev za azil s strani prebivalcev pa je
izrazil prepričanje, da je naloga nevladnih organizacij, da v svojih državah ustvarijo bolj gostoljubno okolje.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje