Slovenski kmetijski minister je dejal, da bi moral EU poskrbeti, da bi tudi druge razvite države omogočile ugodnosti državam v razvoju.
Te bi morali seznaniti s tehničnimi standardi in drugimi zahtevami na tak način, da jih ne bodo razumele kot dodatne trgovinske ovire. Pogačnik je še dejal, da po prvem in drugem paketu reform sledijo reforme na področjih sadja in zelenjave ter sladkorja. Po njegovih besedah je bojazen, da bi druge članice WTO-ja razumele te reforme skupne kmetijske politike kot samoumevne in kot doseženo dejstvo ter bi na novih pogajanjih zahtevale nove koncesije.
Evropski kmetijski ministri so potrdili pripravljenost EU-ja, da razvija dobre odnose z državami v razvoju, zlasti na področju trgovine s kmetijskimi izdelki.
Fischler: Revnejšim državam olajšati dostop do razvitih trgov
Evropski komisar za zdravje David Byrne je poudaril, da ima EU najbolj odprt režim uvoza hrane. Poleg carinsko ugodnega dostopa do trgov EU-ja trgovanje z Unijo državam v razvoju prinaša tudi proizvodnjo bolj varne hrane. Komisar za kmetijstvo Franz Fischler je povzel predlog EU-ja in dejal, da revnejše države potrebujejo podporo pri doseganju standardov in olajšan dostop do trgov razvitih držav.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje