Fabius, ki je bil vodja nasprotnikov ustave med socialisti, meni, da so nova pogajanja naloga predsednika države, obenem pa je tudi poudaril, da je večina Francozov naklonjena razširjeni ustavi.
Fabius še pravi, da so Francozi rekli ne načinu delovanja Evrope in da ima Chirac težave z legitimnostjo politike, ki se lahko končajo z imenovanjem nove vlade.
Sicer pa se zaradi ustave v Franciji dogajajo politični premiki, saj je odstopil premier Jean-Pierre Raffarain, na njegovo mesto pa je francoski predsednik imenoval Dominiquea Villepina. Več tukaj.
Besede podpore iz Washingtona
Iz Washingtona pa so sporočili, da kljub padcu ustave v Franciji upajo na nadaljevanje učinkovitega sodelovanja z EU-jem. Ameriški predsednik George Bush in zunanja ministrica Condoleezza Rice sta povedala, da ZDA pozdravljajo močno integrirano Evropo, ki je učinkovita partnerica pri odgovarjanju na izzive, s katerimi se skupaj soočajo.
Vatikan: Zavrnitev izziv za celo Evropo
Po mnenju Vatikana pa je zavrnitev ustave izziv za celo Evropo. Upoštevati je treba kulturni in politični šok, ki je nastal po takšnem rezultatu, je za vatikanski radio povedal generalni tajnik Sveta evropskih škofovskih konferenc Aldo Giordano, ki je še mnenja, da izid posledica nasprotujočih si razlogov.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje