Kljub temu so zavrnili pozive iz ZDA, naj vlade po svetu svojim gospodarstvom pomagajo do več davkoplačevalskega denarja. Ministri so zavrnili tudi zahteve po skrajšanju postopkov za prevzem evra in se zavezali za posamično reševanje težav vzhodnoevropskih članic Unije. Evropski komisar za denarne zadeve Joaquin Almunia je pojasnil, da so se zaradi razlik med posameznimi članicami odločili za posamični pristop, in ne za skupnega.
Predsednik skupine, luksemburški premier Jean-Claude Juncker, je dejal, da ni še nobenega znamenja, da bi se zgodil preobrat v globoki finančni in gospodarski krizi evrske skupine. Dejal je, da so se od februarskega srečanja razmere še poslabšale, vse napovedi pa so izjemno slabe, poroča Radio Slovenija.Almunia je priznal, da je ponovno oživitev gospodarstva mogoče pričakovati šele prihodnje leto ali v drugi polovici letošnjega leta. Kljub pesimizmu pa so ministri zavrnili pozive po dodatnih finančnih spodbudah v višini od treh do štirih odstotkov BDP-ja.
Šestnajsterica je podprla poziv Mednarodnega denarnega sklada, da je njegova sredstva treba podvojiti na 500 milijard dolarjev. Dodatni denar naj bi prispevale vse članice sklada, in ne le tiste, ki imajo na voljo večje devizne rezerve.
A. M.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje