To naj bi se v prvi polovici letošnjega leta zavzemalo predvsem za oživitev dialoga o evropski ustavni pogodbi in dogovor o finančni perspektivi.
Parlament naj bi zavzel stališče, da mora Unija dokument o skupni evropski ustavi sprejeti do leta 2009, saj brez te podlage ne more delovati učinkovito in demokratično. V poročilo naj bi zapisali še, da Unija po vstopu Romunije in Bolgarije ne bi smela več sprejemati novih članic.
Finančna perspektiva že marca?
Poslanci naj bi v Strasbourgu na prvem letošnjem zasedanju zavrnili dogovor o skupni porabi EU-ja, ki so ga decembra dosegli voditelji Unije, a izrazili pripravljenost na konstruktivna pogajanja. Dokončni dogovor o proračunu Evropske unije med letoma 2007 in 2013 bi bilo po mnenju parlamentarcev mogoče doseči do konca marca.
Med drugim naj bi na zasedanju, ki bo trajalo do četrtka, odločali še o ustanovitvi posebnega odbora, ki bi pojasnil domneve o tajnih zaporih ameriške obveščevalne agencije Cia v Evropi, razpravljali pa naj bi tudi o liberalizaciji pristaniških storitev ter zagotovitvi nemotene oskrbe z energijo in zemeljskim plinom.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje