Za usposabljanja je bilo namenjenih okoli 1,600.000 evrov, izvedenih pa je bilo skoraj 300 seminarjev in delavnic, ki se jih je udeležilo več kot 6.000 udeležencev. Konkretno za ministre in državne sekretarje so pripravili 8 seminarjev, namenjenih predvsem izmenjavi izkušenj s kolegi iz tujine, ki predsedovanje dobro poznajo, poroča TV Slovenija.
Minister za obrambo Karl Erjavec meni, da so imeli le dva seminarja, glede samega predsedovanja v okviru evropske obrambe in varnostne politike pa ni nobenega izobraževanja, ker pač te naloge sproti izvajajo, je pojasnil Erjavec. Minister za okolje Janez Podobnik je zatrdil, da se je udeležil vseh seminarjev, saj se mu zdi izmenjava izkušenj s kolegi iz tujine zelo dragocena.
Izobraževanja izvajala tudi dunajska Diplomatska akademija
Med vladnimi predstavniki, predsedujočimi in namestniki, govorniki, koordinatorji, prevajalci in drugimi, ki so se izobraževali, je bilo največ zanimanja za angleščino, evropske institucije, pripravo in vodenje sestankov ter osnove protokola. Marsikatera predavanja pa naj bi bila prazna. Državni sekretar na ministrstvu za upravo Roman Rep odgovarja, da je verjetno, da je od 300 seminarjev kakšen obiskan manj, kot bi pričakovali.
Izobraževanja so med drugim izvajali dunajska Diplomatska akademija, Center za politične in diplomatske vede v Oxfordu, Pristop, Hiša retorike in Filozofska fakulteta.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje