Agencija za temeljne pravice (FRA) navaja,da je zaznala resne izzive pri vključevanju mladih, starih od 16 do 24 let, v države Unije. Zato poziva države članice, naj pospešijo postopke za azil, poenostavijo združevanje družin in zagotovijo več nastanitev.
Med letoma 2015 in 2018 je v EU-ju prejelo zaščito skoraj dva milijona ljudi.
Na podlagi pogovorov z begunci in osebjem v pristojnih agencijah v Avstriji, Franciji, Nemčiji, Grčiji, Italiji in Švedski so pri FRA zdaj objavili poročilo, ki navaja "resne ovire" za mlade, ki iščejo azil znotraj EU-ja.
Obsojeni na ulico
Agencija zato države poziva, naj izvajajo "pametne naložbe", da bi pomagale pri uspešni integraciji.
"Cilj tega poročila je spodbuditi razmišljanje, kako doseči integracijo in tako preprečiti, da bi izgubili celotno generacijo," piše.
Med težavami, ki jih izpostavlja poročilo, je med bolj perečimi brezdomstvo – mladi begunci so v nekaterih primerih prisiljeni živeti na ulici v času, ko obravnavajo njihove prošnje za azil. In ta postopek lahko traja več mesecev.
Potrebne so tudi korenite izboljšave pri psihološki pomoči, ki je na voljo travmatiziranim mladim beguncem, ključno pa je tudi izobraževanje.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje