Vsaj tako je zatrdila Irena Brinar s Fakultete za družbene vede, obenem pa je bila mnenja, da bi se morale te nadaljevati, kljub temu da je Slovenija pogodbo že ratificirala.
Po besedah predsednika odbora Bogdana Baroviča (SNS) so razpravo organizirali zato, da bi pripomogli k boljšemu poznavanju dokumenta. Brinarjeva je dejala, da ne moremo trditi, da bi bili v primeru referenduma o ustavi Slovenci bolj obveščeni o vsebini dokumenta.
Je v Slovenij na voljo dovolj informacij o evropski ustavi? Povejte na forumu.
Povzemanje vrednot in dvomi glede prihodnje ureditve
Gostje so na razpravi povedali še, da ustava povzema in dograjuje vrednote EU-ja, pojavilo pa se je tudi vprašanje, katerega od družbenih modelov ustava favorizira.
Gostje so še dejali, da je treba razpravo o pogodbi nadaljevati kljub dejstvu, da pogodba mogoče ne bo uveljavljena, saj dokument povzema kar 90 odstotkov vseh besedil, ki urejajo sedanje delovanje EU-ja.
Bližajo se "odločilni" referendumi
"Odločilni" referendumi po članicah EU-ja pa se bližajo. Vesti o podpori ustavi predvsem iz Francije se spreminjajo vsak dan, medtem ko o slabi podpori prihajajo tudi iz Nizozemske. Nizozemski premier Jan Peter Balkenende je sicer dejal, da je prepričan v uspeh referenduma. Tudi na Danskem je podpora ustavi precej šibka, saj je nedavna raziskava pokzala, da jo podpira le vsak tretji Danec.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje