To je ob robu zasedanja notranjih ministrov EU-ja in pristopnic v Bruslju povedal minister za notranje zadeve Rado Bohinc.
Del teh sredstev bo Slovenija lahko namenila za plače, kar je ves čas želela, ne pa tudi za projekte, ki niso vezani na varovanje meje, kot je vzpostavljanje veterinarskih ali fitosanitarnih točk na meji.
Gre za okrog 100 milijonov evrov, ki bi jih Slovenija lahko porabila za obdobje od leta 2004 do 2006, po sedanjem dogovoru pa bodo vključeni tudi prej začeti projekti.
Zakon o pripornem nalogu do maja
Slovenija bo na izvajanje evropskega pripornega naloga pripravljena do vstopa v EU, kot je tudi rok za nove članice. To je ob robu zasedanja pravosodnih ministrov EU-ja in držav pristopnic zagotovil slovenski pravosodni minister Ivan Bizjak.
Ustreznega zakona, ki bi to uredil, država še ni sprejela, a po zagotovilu Bizjaka bo v četrtek njegov predlog obravnavala vlada, nato pa bo posredovan v sprejetje DZ-ju.
Za evropski zaporni nalog se je EU dogovoril konec leta 2001 v okviru ukrepov po terorističnem napadu na ZDA 11. septembra, sprejetih za boj proti terorizmu. Doslej je to uredilo osem članic EU-ja.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje