Tako so pokazali rezultati javnomnejske ankete, ki jo je izvedlo podjetje YouGov. Poleg tega je pokazala, da 45 odstotkov anketiranih še ni odločenih glede podpore, 35 % bi jih na morebitnem referendumu to pogodbo zavrnilo, 15 % pa je mnenja, da bi o tem moral odločati parlament in ne volivci.
Anketiranci so tudi menili, da kraljica Elizabeta II. postaja vedno bolj zaskrbljena zaradi dejstva, da bi evropska ustavna pogodba lahko omejila njeno vlogo suverena.
V Veliki Britaniji so referendumi prava redkost in premier Blair njegovi izvedbi, kot omenjeno, nasprotuje tudi v zvezi z evropsko ustavno pogodbo, saj je prepričan, da gre pri tem dokumentu le za skupek že obstoječih evropskih pogodb.
Po drugi strani pa so britanski konservativci, glavna opozicijska stranka, sprožili ostro kampanjo v prid izvedbi referenduma, sprejemu ustavne pogodbe pa nasprotujejo. Prepričani so namreč, da bo ustavna pogodba pomenila zaton tisočletne britanske suverenosti, ustvarila "naddržavo" in prenesla preveč pooblastil na neizvoljene evrokrate v Bruselj.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje