Ob tem so županu omenjene občine Mihaelu Prevcu ponudili pomoč v okviru svojih možnosti in pojasnili, da neposredno ne morejo pripomoči k uspešnosti naše države pri pridobivanju sredstev iz evropskega solidarnostnega sklada. Bodo pa njihova poročila vladam zaradi obiska prizadetega območja bolj avtentična, prišla pa bodo tudi do Evropske komisije.
Prevc je 13 veleposlanikom pojasnil, da je bilo 18. septembra v Železnikih ogroženih 3.000 ljudi, poškodovanih 200 hiš, škode pa po prvih ocenah okoli 100 milijonov evrov. In čeprav je pomoč po neurju prihajala iz vse Slovenije, zdravstvena oskrba in oskrba s pitno vodo v občini še nista urejeni.
Ogledali so si tudi Domel
Veleposlaniki iz Avstrije, Grčije, Italije, Nemčije, Romunije, Makedonije, Turčije, z Danske, Madžarske, s Poljske, Portugalske, Slovaške in Hrvaške so si po pogovoru z županom ogledali tudi Domel, kjer jih je sprejelo vodstvo tovarne. Popeljali so se skozi celotno naselje. Pri tem velja poudariti, da je po Prevčevih besedah slika Železnikov danes že bistveno drugačna od tiste na dan črnega torka.
Žagar o neurju s komisarko Hübnerjevo
Med tem pa se je slovenski miniter za lokalno samoupravo in regionalno politiko Ivan Žagar o poplavah ob robu četrtega kohezijskega foruma pogovarjal z evropsko komisarko za regionalno politiko Danuto Hübner. Kot pravi Žagar, Bruselj ponuja pomoč, a je treba delo opraviti tudi doma, tako da bo prošnja za pomoč iz solidarnostnega sklada pravočasno vložena.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje