D'Estaing, ki predseduje konvenciji o prihodnosti Evrope, ki je oblikovala besedilo ustave, je prepričan, da bi morali Francozi odločati še enkrat. Mnenje utemeljuje s 45 odstotki Francozov, ki so na referendumu leta 2005 ustavi rekli "da", in s tem, da boljše možnosti za posodobitev povezave ni našel še nihče.
D'Estaing meni, da bi si lahko premislila tudi Nizozemska, dvomi pa o britanskem "da". Zato meni, da bi lahko za Veliko Britanijo oblikovali poseben status, kot ga recimo uživa v primeru monetarne povezave.
Nizozemci manj navdušeni
Ob tem se je oglasila tudi nizozemska vlada, ki meni, da bi lahko o spremembah ustave razmislila v obdobju od 2008 do 2009, možnost novega referenduma pa odklanja.
Nizozemska je tudi zelo nenaklonjena nadaljnjim širitvam Unije. Kar 55 odstotkov jih nasprotuje članstvu Romunije in Bolgarije, še več pa članstvu BiH-a (59 odstotkov), Srbije in Črne gore (62 odstotkov), Albanije (64 odstotkov) in Turčije (69 odstotkov).
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje