Mramor je dodal, da bi s prestrukturiranjem izdatkov za stare članice lahko dosegli tudi nižji delež porabe, kot ga predlaga Evropska komisija, hkrati pa načrtovani obseg sredstev za nove članice.
Finančni ministri štirih držav so se drugi dan zasedanja v Salzburgu strinjali, da so administrativni stroški v Uniji previsoki, zato bodo pripravili predloge za njihovo zmanjšanje. Pozornost so namenili tudi paktu o stabilnosti in rasti ter davčni uskladitvi.
Administrativni stroški Unije previsoki
Slovenija predlog Evropske komisije o naslednji finančni perspektivi za obdobje (2007-2013), po katerem naj bi bila povprečna letna poraba 1,14 odstotka bruto nacionalnega prihodka (BNP) Unije ocenjuje kot dobro podlago za pogajanja, hkrati pa se zavzema za restriktiven proračun, če obstaja možnost za spremembo skupne kmetijske politike. Avstrija, ki je v skupini šestih največjih neto plačnic v evropsko blagajno, pa se zavzemajo, da poraba ne bi presegla sedanje ravni, odstotka BNP-ja Unije. Avstrija meni, da je možno znižati delež porabe, ne da bi prizadeli nove
članice, je pojasnil Mramor.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje