V Strasbourgu sicer enkrat na mesec potekajo plenarna zasedanja, a bodo morali septembrsko zasedanje zaradi odpadlega ometa v začetku avgusta imeti v Bruslju. Britanska poslanka Sarah Ludford je dogodek komentirala: "Stavba je rešila poslance pred pretirano dragim potovalnim ciklusom."
Selitev skoraj 5.000 ljudi
Ta potovalni ciklus je res drag - selitev 785 poslancev in okoli 4.000 članov osebja enkrat na mesec stane davkoplačevalce Evropske unije več kot 200 milijonov evrov letno. Poslanci so v Strasbourgu le štiri dni.
Največja zagovornica dveh sedežev Francija
Tudi poslanca Robert Sturdy in Struan Stevenson menita, da se strasbourškega poslopja ne splača popravljati, in da bi zasedanja morala biti le v Bruslju. S selitvijo gre le za izpolnjevanje evropskega protokola, meni Sturdy in dodaja, da je potovalni ciklus absurden. Stevenson je ob tem opozoril, da je bruseljsko poslopje povsem ustrezno.
Sicer pa so se pobude, da bi parlament zasedal le v Bruslju, že pojavile, a temu nasprotuje Francija, ki je proti centralizaciji evropske institucije. Prav Velika Britanija pa je največja nasprotnica selitve vsak mesec iz Bruslja v Strasbourg.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje