Gradbeno podjetje je z Novo Ljubljansko banko, Novo Kreditno banko Maribor, Banko Koper in Abanko 15. septembra lani sklenilo pogodbo o ureditvi medsebojnih razmerij, s katero so banke za šest mesecev odložile plačilo obveznosti. V času moratorija pa se je zamenjalo vodstvo Primorja, ki je nato pripravilo sanacijski program in na gospodarsko ministrstvo podalo vlogo za državno dokapitalizacijo družbe.
"Državna dokapitalizacija bi zagotovila pozitiven odnos"
Banke so tako v začetku februarja Primorju posredovale ponudbo, v kateri so opredelile sklop finančnih ukrepov v skupni vrednosti 55 milijonov evrov, ki so jih pripravljene odobriti za sanacijo družbe, če bodo do 15. marca izpolnjeni določeni robni pogoji.
V podjetju so prepričani, da bi državna dokapitalizacija v petih letih "zagotovila nedvomno pozitiven donos v primerjavi s stroški stečaja Primorja in izgube oportunitetnih prihodkov".
"V primeru stečaja bi bila izguba države 29 milijonov"
V družbi navajajo izračune, da bi bila v dveh letih neposredna in oportunitetna izguba države v primeru stečaja Primorja več kot 29 milijonov evrov, poleg tega pa je družba tudi velika netoplačnica davka na dodano vrednost.
Dodajajo, da je v kratkem pričakovati razlastitev družbe Primorje Holding, ki je lastnica Primorja in v kateri so združeni nekateri sedanji in nekdanji menedžerji Primorja.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje