Gospodarska kriza je po mnenju predsednika upravnega odbora Primorja Dušana Črnigoja pravi obraz pokazala lani - povpraševanje po gradbenih storitvah se je vse leto zmanjševalo, najhuje je družbo prizadelo veliko zmanjšanje javnofinančnih naložb.
Tudi letos kriza ni nič manjša
A tudi v prvih štirih mesecih tega leta prihodki iz poslovanja niso dosegli načrtovanih, povečale so se težave z rednim poravnavanjem tekočih obveznosti do dobaviteljev in podizvajalcev ter občasno tudi zamude s plačili zapadlih obveznosti do bank.
"Pridobili smo veliko poslov na območju držav nekdanje Jugoslavije, za kar potrebujemo nove bančne garancije. O tem se zdaj pogovarjamo z bankami in jih skušamo prepričati, da potrebujemo tudi likvidna sredstva," je pred dnevi poudarjal Črnigoj.
Durs jim je blokiral račune
Ta teden pa jim je zaradi neplačanega davka na dodano vrednost davčna uprava blokirala vseh šest transakcijskih računov. V družbi pravijo, da glede na težko likvidnostno stanje v gradbeništvu po najboljših močeh poravnavajo in zmanjšujejo obveznosti do Dursa, ter pričakujejo, da bodo računi kmalu znova aktivirani.
Uspelo pa jim je doseči dogovor z Novo Ljubljansko banko, Novo Kreditno banko Maribor, Abanko in Banko Koper, da v prihodnjih šestih mesecih počakajo z zahtevki po povračilu sredstev. Banke sicer pravijo, da se mora uprava družbe o moratoriju dogovoriti še z drugimi upniki.
Predvidena so odpuščanja
So pa v Primorju zagotovili, da so do zdaj redno poravnavali vse obveznosti do zaposlenih. V Primorju je trenutno 992 zaposlenih, zaradi slabega stanja pa jih bo po načrtih uprave moralo oditi vsaj 150. V celotni skupini, ki zaposluje 2.251 ljudi, jih bodo odpustili vsaj 400.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje