Te cene bodo veljale do 27. marca, so sporočili z ministrstva za gospodarstvo, turizem in šport.
Cene bencina in dizelskega goriva na bencinskih servisih zunaj avtocest se izračunavajo na podlagi metodologije, ki temelji na gibanju cen naftnih derivatov na svetovnem trgu in gibanju tečaja ameriški dolar-evro. Modelske cene se izračunavajo na podlagi 14-dnevnih povprečij cen mineralnih naftnih derivatov.
Za 50-litrski rezervoar neosvinčenega 95-oktanskega bencina bo tako na bencinskih servisih zunaj avtocestnega križa treba od torka plačati 68,70 evra. Če cena ne bi bila regulirana in potrošniki ne bi bili oproščeni plačila okoljskih dajatev, bi ob upoštevanju vseh v preteklosti veljavnih davkov in prispevkov liter bencina stal okoli 1,471 evra, za 50 litrov pa bi odšteli 73,55 evra. Pri 50-litrskem rezervoarju torej potrošnik privarčuje 4,85 evra, so izračunali na ministrstvu.
Za 50 litrov dizelskega goriva pa bo po novem treba na bencinskih servisih zunaj avtocest plačati 75,20 evra. Brez regulacije in oproščenega plačila okoljskih dajatev bi liter stal 1,612 evra, za 50 litrov bi tako potrošnik plačal 80,60 evra. To pomeni, da potrošnik pri točenju dizelskega goriva v 50-litrski rezervoar privarčuje 5,40 evra.
Prihranek pri nakupu 1000 litrov kurilnega olja, za katero bo treba od torka odšteti 1097 evrov, pa so na ministrstvu izračunali v znesku 154 evrov.
Cene pogonskih goriv na bencinskih servisih ob avtocestah in hitrih cestah medtem trgovci določajo sami.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje