Po prevzemu bo podjetje, ki velja za pionirja pametnih telefonov, umaknjeno z borze. Že več let se nekdaj uspešno podjetje bori z rdečimi številkami. Prejšnji konec tedna pa so napovedali ukinitev približno 40 odstotkov oziroma 4.500 delovnih mest.
Pismo o nameri je Blackberry podpisal z družbo Fairfax Financial Holdings, ki je že lastnica okoli 10 odstotkov kanadske družbe.
Po besedah prvega moža Fairfaxa, kanadskega milijonarja indijskega rodu Prema Watta, ki ga nekateri primerjajo z legendarnim ameriškim vlagateljem Warrenom Buffettom, bo nakup odprl "razburljivo zasebno poglavje za Blackberry, njegove stranke, operaterje in zaposlene".
"Delničarjem lahko ponudimo takojšen izkupiček, mi pa bomo nadaljevali izvajanje dolgoročne strategije s poudarkom na odličnih in varnih poslovnih rešitvah za stranke podjetja Blackberry po vsem svetu," je zapisal Watta.
Nadzorni svet kanadskega podjetja je že potrdil prodajo, mnenje pa morajo podati še regulativni organi. Fairfax mora skrbni pregled opraviti do 4. novembra.
Blackberry je v obdobju razcveta, ko so bili njihovi pametni mobilniki še posebej priljubljeni med poslovneži, zasedal skoraj polovico ameriškega trga, danes pa se ob prevladi pametnih mobilnikov ameriškega Appla in južnokorejskega Samsunga bori za obstanek na trgu.
Sredi avgusta je podjetje javno najavilo, da je imenovalo poseben odbor, ki naj bi preučil "strateške alternative", med drugim tudi možnost prodaje podjetja.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje