Kot je dejal nekdanji direktor uprave Mipa Marko Volk, so pristojne institucije opozarjali, bo evropska sredstva treba vračati. Družba, ki pridobijo evropska sredstva, morajo delovati vsaj še pet let po dotoku denarja, sicer morajo sredstva vrniti.
"Te naložbe smo uspešno zaključili. Izkazale so se kot pozitivne in smiselne. Če pa stroji zdaj stojijo, pogodba bremeni podjetje, da denar vrne. Ne vem, če je bila zahteva za vračilo sredstev podana, a ker je Mip končal v stečaju, bo tudi ta terjatev verjetno prijavljena v stečajno maso," je dejal Volk.
Prav tako zavrača namigovanje, da so evropski in državni denar v Mipu porabili nenamensko. "Šlo je izključno za tehnološke posodobitve. Denar ni bil nenamensko porabljen. Zastopniki podjetja so delali v skladu z zakonodajo." Volk je še opozoril, da računsko sodišče pri več pregledih ni odkrilo nepravilnosti.
Polovico sredstev bo treba vrniti EU
Po poročanju medijev naj bi Mip in Pomurka prejela 1,3 milijona evrov državne pomoči in še milijone evrov evropskega denarja. V MMC-ju smo odgovore o vračilu denarja poskušali dobiti pri službi vlade za lokalno samoupravo in regionalni razvoj, a nam odgovorov zaenkrat še niso mogli posredovati.
Tudi kmetijski minister Milan Pogačnik za POP TV še ni razkril, kako bo država ukrepala, saj je to prvi tovrsten primer pri nas. "V kolikor v stečajni masi ne bo kje vzeti, bo škoda za državo 2,6 milijona evrov, od česar bo treba vrniti eno polovico v EU," je pojasnil. Vlada bo poročilo o tem obravnavala v četrtek, takrat pa bodo prvič govorili tudi o morebitnih ukrepih.
K. Š.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje