![Telekom Slovenije](https://img.rtvcdn.si/upload/Slovenija/telekom_6.jpg)
Proces privatizacije Telekoma, kamor spadajo tudi priprave na uvrstitev delnic na borzo, vodi komisija za vodenje in nadzor prodaje kapitalske naložbe države v Telekomu, njen predsednik pa je Branko Lipovec. Privatizacija poteka po načrtih, zato na ministrstvu za gospodarstvo ne pričakujejo časovnih zamikov.
Ministrstvo se je glede prodaje Telekoma pogovarjalo že z več kot 20 svetovalnimi hišami, ki običajno zastopajo morebitne vlagatelje.
Časnik Finance je nedavno zapisal, da so podatke o privatizaciji Telekoma od svojih družb pooblaščenk zahtevali Deutche Telekom, avstrijski Mobilkom, španska Telefonica, France Telecom, Cable&Wireless, Swisscom in predstavniki islandskega telekoma.
Vlada načrtuje privatizacijo Telekoma z mešanim lastništvom, ki naj bi bila končana v treh letih, država pa namerava obdržati 25 odstotkov in eno delnico.
Prodaja v treh korakih
V prvi fazi predvidevajo uvrstitev delnic na borzo. Prvih pet odstotkov delnic bo ponujen vsem državljanom pod enakimi pogoji, drugih pet odstotkom pa le tistim, ki bodo obdržali lastništvo vsaj tri leta, v drugi odprodajo desetih odstotkov delnic državljanom, v tretji pa odprodajo 39 odstotkov delnic strateškemu investitorju.
Poleg cene bo vlada pri izbiri investitorja upoštevala dejstvo, da bo investitor pripravljen pristati na devet zavez, ki jih je določila vlada, ki določajo, naj Telekoma Slovenije ne spremeni v svojo podružnico, ampak ohrani vse poslovne funkcije podjetja, ohrani razvoj omrežja, storitev in števila zaposlenih.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje