Med državami članicami, za katere so bili podatki dostopni, so najvišjo rast stroškov dela v tretjem četrtletju ugotovili v Estoniji (+7,6 odstotka) in Romuniji (+7,2 odstotka), najnižjo pa na Cipru in Nizozemskem (v obeh +0,5 odstotka). Le v Sloveniji so se stroški dela znižali za 0,8 odstotka. Plače so upadle za 0,6 odstotka, drugi stroški pa za dva odstotka.
Eurostat je ob nekoliko popravil tudi podatke za drugo letošnje četrtletje. Stroški dela na uro so v evrskem območju in EU-ju takrat na letni ravni narasli za 1,9 odstotka. Stroške dela sestavljajo plače in drugi stroški, kot so prispevki delodajalca za socialno varnost. V območju skupne evropske valute so se urne postavke v tretjem četrtletju na letni ravni zvišale za dva odstotka, drugi stroški pa za 1,7 odstotka.
V EU-ju so se plače na uro v tretjem četrtletju na letni ravni zvišale za dva odstotka, drugi stroški pa za 1,9 odstotka. V drugem četrtletju je bila ta rast dvoodstotna oziroma 1,6-odstotna.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje