![Andrej Vizjak](https://img.rtvcdn.si/upload/Slovenija/vizjak1.jpg)
Dobavitelje bodo med drugim povprašali o tem, kdo so njihovi največji kupci na slovenskem trgu in kolikšen delež zavzema vsak od njih. Poleg tega nameravajo primerjati letošnje in lanske cene petih največjih trgovcev, dobavitelje pa bodo povprašali tudi po tem, kako trgovci oblikujejo marže in po primerjavi marž doma in na tujem. Varuhe konkurence pa bodo zanimali tudi mogoči razlogi za dvig maloprodajnih cen sploh.
Zbrane podatke nameravajo sicer predstaviti v zbirni obliki, brez navedb posameznih podjetij, saj so dolžni varovati tajnost identitete.
Medsebojno obtoževanje proizvajalcev in trgovcev
Predstavniki živilskih podjetij z Gospodarske zbornice Slovenije pa se bodo v ponedeljek srečali z gospodarskim ministrom Vizjakom in mu predstavili razloge za dvig cen. Predstavniki živilske industrije sicer že nekaj časa tožijo, da nimajo dovolj rezerv, da bi ublažili šok zaradi povišanja nabavnih cen. Trdijo, da od podražitev sami nimajo nikakršnih koristi, pač pa imajo dobiček trgovci in nenazadnje tudi država. Delež od povišanja cen, ki ga dobijo, pa morajo porabiti za poplačilo dražjih surovin, še pravijo.
Kot je znano, trgovci krivdo za podražitve zavračajo in menijo, da gre razloge za zvišanje cen iskati pri dobaviteljih in proizvajalcih.
Mercator obljublja nižje cene
Družba Mercator pa je medtem svojim dobaviteljem pekarskih izdelkov že poslala poziv, naj znova preučijo že veljavne in napovedane podražitve. Hkrati Mercator napoveduje, da bodo na vseh področjih iskali izdelke novih dobaviteljev, zaradi česar obljubljajo tudi znižanje cen.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje