Na policiji so potrdili, da zaradi suma zlorabe položaja ali zaupanja pri gospodarski dejavnosti zbirajo obvestila glede poslovnih odločitev vodstva Petrola v okviru zapiranja terjatev večjih dolžnikov družbe z območja Slovenije. Kdaj je preiskava na sedežu družbe potekala, na policiji ne želijo razkriti, na Petrolu pa pojasnjujejo le, da so bili kriminalisti pri njih že pred časom.
Aleksander Svetelšek, ki je lani vodil Petrol, pa je za Finance povedal, da o preiskavi ne ve nič, da ga kriminalisti niso obiskali in da ga na Petrolu o tem niso obvestili.
Svetelšek je z mesta predsednika uprave Petrola odstopil 10. januarja, potem ko so v javnosti zakrožile informacije, da naj bi Petrol novembra lani od odvetniške pisarne Dušana Korošca prevzel za okoli 160.000 evrov terjatev do SCT-ja s pripadajočimi obrestmi.
Nadzorni svet Petrola je zato želel preveriti, ali so v poslu med SCT-jem, omenjeno odvetniško družbo in Petrolom nastale morebitne škodljive posledice zanje. Revizijski komisiji so januarja naložili, da naj do konca februarja izvede revizijo vseh navedenih poslov. Prejšnji teden pa so presodili, da je uprava Petrola vse posle sklenila v okviru svojih pooblastil in so zato zakoniti, je pa ponekod prišlo do nenaklepnih napak. Revizorji naj bi izsledke po poročanju Financ predali policiji.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje