Občina kot upnica - LTH ji dolguje 150.000 evrov - bi to storila na zahtevo delavcev. Škofjeloški župan Igor Draksler je pojasnil, da so se tako odločili, da bi delavci dobili vsaj nadomestila prek zavoda za zaposlovanje in imeli tako zagotovljena vsaj minimalna sredstva za preživetje. Če bo stečaj predlagala občina, namerava tudi sama plačati stroške postopka, ki naj bi znašali okoli 10.000 evrov. Če bi predlog za stečaj podalo vodstvo, teh stroškov ne bi bilo, je pojasnil župan.
Sindikat bo podal še uradni poziv
Z županovim predlogom se sindikat delavcev strinja. Kot je povedal predsednik sindikata LTH-ja David Švarc, bodo pripravili tudi uradni poziv za občino o vložitvi predloga za uvedbo stečaja. Dodal je še, da bi delavci s tem sami končali agonijo podjetja in zaposlenih.
Skupno ima sicer LTH za 20 milijonov evrov obveznosti, lanska izguba je znašala 4,9 milijona, kapitala pa je za 93.000 evrov. Delavci so brez plač že od marca. Draksler je ob tem pojasnil, da LTH že od leta 1990 ni v zavidljivem položaju in da je "bil čudež, da se je podjetje prebijalo skozi vsa ta leta".
Vodstvo iskalo različne scenarije
O LTH-jevem stečaju se govori že nekaj časa, vodstvo pa je medtem iskalo tudi druge možnosti, vendar so jih zaposleni označili za norčevanje. Nazadnje jih je razburil predlog predsednika nadzornega sveta LTH-ja Igorja Hohnjeca, da bi zaposleni s pomočjo bančnih posojil postali 75-odstotni lastniki podjetja, posojilo pa bi zavarovali z delnicami in blagovno znamko.
S. Z.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje