Prav zato se bodo po napovedih jeseni zadeve najverjetneje zaostrile. Še vedno je v največjih težavah gradbeništvo in z njim povezane panoge, po napovedih Sama Hribarja Miliča, generalni direktor Gospodarske zbornice Slovenije, pa se utegne gradbeništvu jeseni pridružiti še kakšno večje trgovsko podjetje.
Se jeseni slabo piše Merkurju?
"V mislih imam predvsem Merkur, ki je velik odjemalec, pa tudi velik dolžnik v slovenskem gospodarstvu, in to lahko še dodatno poglobi likvidnostno krizo slovenskega gospodarstva," je novinarju Radia Slovenija Mialnu Trobiču povedal Hribar Milič.
Milijarde, ki jih potrebujemo (in ki jih ni)
Znano je, da slovensko gospodarstvo potrebuje nekaj milijard evrov svežega denarja, ki pa ga na bančnem trgu ni, prav tako pa gospodarstveniki ne morejo računati na zadolževanje v tujini, saj je tudi tam dostop do posojil otežen, poleg tega pa so zelo draga, opozarja Hribar Milič. Kot opozarjajo že Umarjevi analitiki, bo treba varčevati v javnem sektorju.
"Z varčevanjem v javnem sektorju je treba zagotoviti, da bi gospodarstvu po eni strani več ostalo, po drugi strani pa z naročili gospodarstvu zagotoviti več posla doma," rešitev ponuja generalni direktor GZS-ja.
In zakaj so podjetja ujeta v mrežo neplačevanja? "Ljudje čakajo na plačila s tretje strani, čakajo na kredite ... teh ni... in potem se neplačila stopnjujejo naprej, " je poenostavila direktorica podjetaj Coface Klara Stanič, ki napoveduje, da se bo s težavami, ki jih ima zdaj predvsem gradbeništvo, kmalu otepala tudi papirna industrija.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje