Delovno aktivne ženske so bile povprečno stare 42 let, moški pa 41,6 leta, kažejo ta teden objavljeni podatki državnega statističnega urada.
Starostna struktura po dejavnostih pokaže, da je bil delež oseb, starih 50 ali več let, glede na število vseh delovno aktivnih oseb po dejavnostih največji v dejavnosti kmetijstvo in lov, gozdarstvo, ribištvo (44,1 odstotka), sledile so dejavnosti poslovanje z nepremičninami (34,8 odstotka), oskrba z električno energijo, plinom in paro (33 odstotkov) ter oskrba z vodo, ravnanje z odplakami in odpadki, saniranje okolja (32,5 odstotka).
Največ izobraženih v dejavnosti izobraževanja
Med delovno aktivnimi osebami v Sloveniji jih je konec lanskega leta 10,5 odstotka imelo osnovnošolsko izobrazbo ali manj, 57 odstotkov srednješolsko in 32,5 odstotka višje- ali visokošolsko izobrazbo.
Med delovno aktivnimi ženskami je bilo takih, ki so imele končano višje- ali visokošolsko izobrazbo, približno 153.200 ali 42,1 odstotka, med takrat delovno aktivnimi moškimi pa je bilo višje- ali visokošolsko izobraženih približno 108.000 ali 24,5 odstotka.
Delež delovno aktivnih oseb z višje- ali visokošolsko izobrazbo glede na vse delovno aktivne osebe v dejavnosti je bil največji v dejavnosti izobraževanja, in sicer je znašal 68,4 odstotka, sledile so strokovne, znanstvene in tehnične dejavnosti (61,4 odstotka) ter dejavnost javne uprave in obrambe, dejavnost obvezne socialne varnosti (61,2 odstotka).
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje