Ercegova je odstopila, ker ni želela, da se v javnosti umetno ustvarjajo kakršne koli okoliščine oziroma namigi, ki bi vzbujali dvom o njeni strokovni in objektivni nepristranskosti. Poročali smo že, da je Ercogova predsednica nadzornega sveta SCT-jevega konkurenta Gradbenega podjetja Grosuplje, zato bi z vodenjem prisilne poravnave SCT-ja lahko prišla v navzkrižje interesov.
Na sodišču so zapisali, da bi dejstvo, da je Ercogova predsednica nadzornega sveta enega izmed upnikov dolžnika prisilne poravnave, ki ga zastopa tudi pred sodiščem, pri strankah postopka lahko vzbudila dvom o njeni pristranskosti. "Čeprav je sodišče prepričano, da bi tudi v tem insolvenčnem postopku delovala nepristransko in strokovno, pa je zaradi videza nepristranskosti in čim bolj nemotenega poteka postopkov prisilne poravnave, za katerega je pričakovati, da bo že tako zapleten, upoštevalo upraviteljičino odklonitev imenovanja in jo tako razrešilo dolžnosti v tem postopku."
Računalniški program je nato izbral Borisa Dolamiča, ki pa je lastnik Gradbenega podjetja Grosuplje in življenjski partner Ercegove, zato ga je sodišče ob enakih razlogih kot Ercegovo razrešilo. Naslednja v vrsti, ki jo je izbral računalniški program, je bila Marija Magdalena Šantl, ki jo je sodišče nato tudi imenovalo za upraviteljico prisilne poravnave.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje